Pomoc zdalna
fides

Oferta

Aktualności

FermaKPiR
Aktualności

Szukaj:

Jednolity Plik Kontrolny

2016-03-23

JPK (Jednolity Plik Kontrolny) to plik elektroniczny w formacie XML o uzgodnionej strukturze logicznej, w którym w określony, standardowy sposób są zapisane dane z Ksiąg Podatkowych, Rejestrów Vat, Fakturowania, Opłat czy Księgi Przychodów i Rozchodów.

Przepisy podatkowe obejmujące największych podatników mają wejść w życie i obowiązywać od 1 lipca 2016 r. Mali i średni podatnicy będą do 30 czerwca 2018 r. mieli prawo wyboru. Dopiero po tej dacie obowiązek przekazywania danych w pliku JPK stanie się obligatoryjny dla wszystkich.
Jednolity Plik Kontrolny
e-Dokumenty
 jest programem przeznaczonym dla zainteresowanych dokonywaniem wysyłki jednolitych plików kontrolnych bezpośrednio z programów komputerowych. Program umożliwia złożenie elektronicznego podpisu kwalifikowanego na przygotowanej wysyłce Jednolitego pliku kontrolnego, a następnie wysłanie pliku do systemu Ministerstwa Finansów i odebranie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), oraz przeglądanie rezultatów wysyłki. W programie zachowujemy historię przesyłanych plików, możliwą do oglądania i odtwarzanie historycznych przesyłek.  Program współpracuje z serwerem Ministerstwa Finansów zarówno produkcyjnym, jak i testowym.


Umożliwia użytkownikom:

  • sprawdzić jakość swoich danych podatkowych, 
  • zidentyfikować pomyłki oraz ryzyka podatkowe
  • potwierdzić poprawność techniczną swojego pliku
  • automatycznie utworzyć Deklarację Vat 7

 

e-Dokumenty jest aplikacją kliencką, naszej produkcji, przeznaczoną dla wszystkich firm i instytucji zainteresowanych wysyłką dokumentów, Jednolitych plików kontrolnych, sprawozdań, deklaracji, eFaktur. Zapewnia kompletną infrastrukturę związaną z weryfikacją, edycją, wysyłką, oraz przeglądaniem historii wysyłek. Pliki można wysyłać do Ministerstwa Finansów, z wersji Windows XP i późniejszych 7, 8, 10.
Fides - Producent oprogramowania © 2013. All rights reserved